مردان برای اینکه از بیماری های آمیزشی در امان بمانند باید از رابطه جنسی خارج از خانواده اجتناب کنند و برای حفظ سلامت پروستات نیز انجام آزمایش سرطان پروستات بعد از 40 سالگی و رژیم غذایی سالم،

مردان برای اینکه از بیماری های آمیزشی در امان بمانند باید از رابطه جنسی خارج از خانواده اجتناب کنند و برای حفظ سلامت پروستات نیز انجام آزمایش سرطان پروستات بعد از 40 سالگی و رژیم غذایی سالم، و ورزش روزانه و جلوگیری از چاقی وعدم استعمال سیگار را فراموش نکنند.
به توصیه یک اورولوژیست هر مردی که دچار اختلال نعوظ می شود بهتر است از نظر وجود احتمالی بیماری عروق قلب نیز بررسی شود. هچنین مردان برای اینکه از بیماری های آمیزشی در امان بمانند باید از رابطه جنسی خارج از خانواده اجتناب کنند و برای حفظ سلامت پروستات نیز انجام آزمایش سرطان پروستات بعد از 40 سالگی و رژیم غذایی سالم، و ورزش روزانه و جلوگیری از چاقی وعدم استعمال سیگار را فراموش نکنند.
با اینکه روابط زناشوئی از اهمیت بسیار زیادی در استحکام خانواده برخوردار است، ولی بعلت تابو بودن آن در جامعه ما مغفول افتاده و در عوض انبوه تبلیغات و اطلاعات ماهواره ای و رسانه ای نادرست جای آموزش های صحیح را گرفته اند. اگر ما اطلاعات و آموزش های صحیح و همگانی را در اختیار مردم قرار ندهیم آنها برای کسب این آموزش ها و اطلاعات به منابع نامعتبر روی آورده و جامعه و حانواده ها از این نظر متضرر خواهند شد. یکی از علائم بسیار مهم در مردان، اختلال نعوظ است. برای اینکه یک مرد بتواند نعوظ کافی بدست آورد باید دارای عروق و جریان خون مناسب باشد. مردی که بعلت دیابت، افزایش چربی خون و علل دیگر دچار گرفتگی عروق و آسیب به جریان خون می شود، دچار اختلال نعوظ خواهد شد.
رگی که به آلت تناسلی خون می رساند دارای قطر یک میلیمتر است، ولی رگی که به قلب خون می رساند قطر حدود 6-5 میلی متر دارد. بنابراین ابتدا جریان خون آلت مختل شده و اختلال نعوظ ایجاد می شود و بدنبال آن در چند سال آینده عروق قلب مسدود شده و مرد سکته می کند. امروزه توصیه می کنند که هر مردی که دچار اختلال نعوظ می شود بهتر است از نظر وجود احتمالی بیماری عروق قلب نیز بررسی شود. شاید ممکن است برای یک مرد داشتن اختلال نعوظ مهم نباشد، ولی باید بداند که این بیماری ممکن است نشان از وجود یک بیماری مهم قلبی باشد.
حدود 10 درصد تمام مردان و 25 درصد مردان بالای 60 سال دارای اختلال نعوظ هستند. در 70 درصد موارد علت اختلال نعوظ یک بیماری است که قابل درمان می باشد. تصلب عر��ق، افزایش فشارخون، دیابت، سیگار کشیدن، آسب به نخاع، بیماری های پروستات از جمله جراحی آن و مصرف بیش از 200 نوع دارو از علل ایجاد کننده اختلال نعوظ هستند. اختلال نعوظ ممکن است منشا اضطراب و افسردگی داشته باشد. مردانی که مبتلا به اختلال نعوظ هستند، اغلب در خود احساس عدم کفایت، و اطمینان خاطر اندک می کنند.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه