ایسکانیوزـ بررسی‌ها نشان می‌دهد، افراد سیاه پوست کمتر از افراد سفید پوست می‌خوابند و مردان نیز کمتر از زنان می‌خوابند که این عامل برای سلامت آن‌ها مضر است.

اين بار مردها باهوش‌ترند!مردان اکمترز زنان می‌خوابند
ایسکانیوزـ بررسی‌ها نشان می‌دهد، افراد سیاه پوست کمتر از افراد سفید پوست می‌خوابند و مردان نیز کمتر از زنان می‌خوابند که این عامل برای سلامت آن‌ها مضر است. 
به گزارش سرویس علمی پژوهشی ایسکانیوز به نقل از پایگاه اینترنتی دانشگاه Chicago، پژوهشگران سازمان ملی خواب آمریکا 8 ساعت خواب در طول شب را برای مردان و زنان توصیه می کنند. 
محققان طی تحقیقاتی به روی 6690 فرد میان سال که از ساعت‌های فعال (ساعتی که زمان خواب رفتن و میزان خواب افراد را نشان می‌دهد) استفاده می‌کردند مشخص شد. ‌اگر چه شرکت کنندگان در طول یک شب به طور میانگین حدود 7 ساعت و نیم در رختخواب بودند اما حدود 6 ساعت می‌خوابیدند زنان سفید پوست حدود 5/6 ساعت و مردان سفید پوست حدود 6 ساعت در طول شب می‌خوابیدند‍‌، در صورتی که زنان سیاه پوست حدود 5/5 ساعت و مردان سیاه پوست حدود 5 ساعت در طول شب می‌خوابیدند. 
پژوهش‌ها نشان می دهد میزان خواب افراد از سال 1900 که تقریبا 9 ساعت در طول شب بود از دهه 1970 به حدود 7 ساعت کاهش یافته است. 
محققان اظهار کردند، کمبود خواب،‌ توانایی تمرکز و فعالیت‌های بدنی افراد را کاهش می‌دهد همچنین بیماری‌های دیابت، چاقی و افزایش فشار خون از عوارض کم خوابی است. 
نویسنده: فاتحی 
جام‌جم آنلاين: يك مطالعه جديد نشان مي‌دهد مردان باهوش‌تر از زنان هستند. 
به گزارش شورت نيوز ، اين تحقيق در دانشگاه وسترن اونتاريو انجام گرفت و براساس آن متوسط بهره هوشي پسران 3.6 برابر دختران تشخيص داده شد.در اين بررسي فقط سوالات سختتر يك تست كه نيازمند پردازش شناختي بيشتر بودند به منظور تعيين هوش مورد استفاده قرار گرفت.
به گفته سرپرست تحقيق فوق، فيليپ راشتون، بالاتر بودن بهره هوشي مردان به بهره‌مندي آنها از بافت مغزي بيشتر مربوط مي‌شود.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه